Атлетико Насионал победи у дома с 2:1 Сао Пауло и с общ резултат 4:1 се класира на финала за Копа Либертадорес. Там съперник на колумбийците ще бъде победителят от другия полуфинал Бока Хуниорс (Аржентина) - Индепендиенте дел Вайе (Еквадор), като първата среща завърши 2:1 за еквадорците.

Гостите от Бразилия поведоха още в осмата минута чрез аржентинеца Джонатан Калери. След това обаче Мигел Борха се разписа на два пъти в полза на колумбийците и донесе ценния обрат. Той изравни в 16-ата минута, а в 68-ата вкара от дузпа второто си попадение в реванша.

Сао Пауло завърши с девет човека, след като червени картони в последните десет минути на срещата получиха Уесли и Диего Лугано.

Атлетико печели най-ценния трофей на клубно ниво в Южна Америка през 1989 година и сега ще има възможност да ликува за втори път.