Челси започна предсезонните контроли отвъд океана с победа в приятелския турнир "Флорида Къп". "Сините" от Лондон надвиха с 2:1 мексиканския колос Клуб Америка в Лас Вегас. Мачът отстрани изгледа новото звездно попълнение на лондончани Калиду Кулибали, привлечен от Наполи.

31-годишният сенегалски защитник беше резерва, но Томас Тухел не го пусна в игра.

Първото попадение за Челси падна в 55-ата минута, когато Тимо Вернер получи отличен пас от Рийс Джеймс. Първият му удар срещна сътобрник, но при добавката немският национал бе точен. Само 5 минути след това "сините" си вкараха комичен автогол. Рийс Джеймс върна наглед напълно безпроблемна топка към вратаря Maркус Бетинели, който обаче не успя да я спре и тя влетя в мрежата му за 1:1.

Челси все пак успя заслужено да достигне до победата, след като доминираше през цялото време. Точен за крайното 2:1 беше Мейсън Маунт в 83-ата минута.

Футболистите на Томас Тухел ще играят срещу местния Шарлът в следващия мач от турнето в САЩ - на 21 юли. След това Челси ще се изправи и срещу градския си съперник Арсенал в мач за трофея "Флорида Къп" - на 24 юли.