Кот д'Ивоар и Конго завършиха  2:2 в мач от група „С“ за Купата на Африка.

Три от попаденията паднаха преди почивката. В 10-ата минута Кебано откри за Конго, след като топката му бе свалена в наказателното поле и с диагонален удар прониза Силвен Гбоуо – 1:0. Четвърт час по-късно Вилфред Бони изравни, засичайки перфектно с глава центриране от корнер.

Радостта на Кот Д'Ивоар трая точно три минути. В 28-ата Кабананга отново изведе Конго напред. Той бе намерен непокрит след центриране отляво и без проблеми прати топката с глава в почти опразнената врата за 2:1.

Второто полувреме премина под почти пълния контрол на Кот д'Ивоар.  Натискът се увенча с успех в 67-ата минута, когато Серей Дие напредна към наказателното поле и пробва изстрел от около 20 метра, който се отби от крак на защитник и излъга Матампи Лей и топката се оплете в мрежата за 2:2.

Конго остава лидер в групата с 4 точки, „слоновете“ са втори с 2. По-късно днес играят Того и Мароко.

РЕЗУЛТАТИ И СТАТИСТИКА ОТ КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ - ТУК!

НАЙ-ДОБРИТЕ КОЕФИЦИЕНТИ ЗА КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ!!!