Намиращият се в много добра форма Валери Божинов получи контузия в последния мач на своя Тернана - гостуването на Пескара, спечелено с 2:1.

Българинът стартира като титуляр и със самочувствие след двата гола, които вкара в последния мач на тима си за победата с 2:1 над Кротоне, но напусна двубоя с Пескара в 37-ата минута. На негово място заигра Фабио Чераволо, който го смени и в предишния мач.

Именно Чераволо вкара победния гол в мача, разписвайки се в 71-ата минута. Преди това Сампано откри за Тернана с автогол във 2-ата минута, а Бярнасон изравни в 9-ата.

Все още не е ясно колко сериозна е контузията на Божинов и за колко време ще го извади от игра. По информация в италианските медии, българинът е имал проблем с адукторите в последните дни, а травмата му не е сериозна.