Атлетик (Билбао) допусна изненадваща домакинска загуба от аутсайдера Кордоба с 0:1 в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това е първи успех за водения от Мирослав Джукич тим в елита от 42 години. За последно Кордоба се състезава в първото ниво на испанския футбол през сезон 19971/72.

Победното попадение за гостите падна в 23-ата минута, а негов автор бе алжирският нападател Набил Гилас, наричан от испанските медии новия Карим Бензема заради външната прилика помежду им.

Домакините не създаваха нищо интересно пред вратата на Хуан Карлос. Единственото интересно пред вратата на гостите до почивката бяха няколко безопасни корнера.

В 69-ата минута гостите можеха да решат всичко, но защитникът Едуард Кампабадал стреля неточно сам срещу Ираисос. В 79-ата резервата Кике Сола, заменил защитника Йон Ауртенече, имаше шанс да изравни, но топката премина близо до гредата и излезе в корнер.

След поражението си баските остават девети във временното класиране. Кордоба пък събра 10 точки и благодарение на по-добрата си голова разлика се отлепи от дъното, където вече е Елче.