Манчестър Юнайтед победи Уулвърхямптън с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение за “червените дяволи” реализира кореецът Джи Сунг Парк във втората минута от добавеното време на двубоя. Той откри резултата в добавеното време и на първата част, а гостите изравниха чрез Ебанкс-Блейк в 66-ата минута. Българският нападател Димитър Бербатов не игра и въобще не бе в групата за двубоя. Причината е вирус, който е тръшнал Митко. Поради същата причина извън състава остана и Майкъл Карик.

Днешният ден бе по-специален за Сър Алекс. Шотландецът празнува 24 години, откакто пое Манчестър Юнайтед. Празничният ден вървеше към разочарование заради равенството 1:1, което се запази до последните секунди, но Джи Сунг Парк след индивидуален рейд донесе трите точки и зарадва мениджъра си.

Халфът Оуен Харгрийвс, който не е играл от месец май насам, когато записа само минута като резерва срещу Съндърланд, започна като титуляр срещу Уулърхамптън. За последно Харгийвс бе в стартовия състав на Манчестър Юнайтед през септември 2008 година. Само след няколко минути игра обаче полузащитникът напусна терена след нова контузия.

В 25-ата минута само късметът спаси домакините от гол след хубава атака на "вълците", завършила с удар на Ненад Милияш, след който топката рикошира в крака на Видич и мина на сантиметри от дясната греда на вратата на Ван дер Сар. Представянето на Манчестър Юнайтед през цялата първа част бе изключително слабо. Домакините не успяха да създадат нито една опасност пред вратата на Уулвърхямптън. Това стана едва в последната минута на полувремето, когато Дарън Флетчър изведе добре Парк Джи Сун, който откри резултата.

В 66-ата минута гостите изравниха резултата. Милияш стреля към вратата, като топката попадна в Силван Ебанкс-Блейк, който изпревари Неманя Видич в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и отблизо вкара за 1:1. В 80-ата минута Стивън Флетчър пропусна да донесе победата на Уулвс, след като получи сам срещу Ван дер Сар, но прати топката високо над вратата. В добавеното време на редовното време отново Парк Джи Сунг се разписа и спаси Манчестър Юнайтед от издънка насред "Олд Трафорд". След трите точки “червените дяволи” се доближиха на две точки от лидера във временното класиране Челси, който в неделя гостува на Ливърпул

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ

Болтън - Тотнъм 4:2
1:0 Дейвис (31), 2:0 Стейнсон (56), 3:0 Дейвис (76-д), 3:1 Хътън (79), 3:2 Павлюченко (87), 4:2 Мартин Петров (90)

От 6 ноември (събота)
Бирмингам - Уест Хям 2:2
0:1 Пикион (48), 0:2 Валон  Бехрами (58), 1:2 Джером (64), 2:2 Риджуел (73)

Блекбърн - Уигън 2:1
1:0 Педерсен (58), 2:0 Робертс (68), 2:1 Н`Зогбиа (75)

Блекпул - Евертън 2:2
1:0 Ърдли (10), 1:1 Тим Кейхил (13), 2:1 Вон (48), 2:2 Колеман (50)

Фулъм - Астън Вила 1:1
0:1 Абритон (41), 1:1 Хангеланд (90)

Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън 2:1
1:0 Парк Джи Сунг (45), 1:1 Ебанкс-Блейк (66), 2:1 Парк Джи Сунг (90)

Съндърланд - Сток Сити 2:0
1:0 Асамоа Гиян (9), 2:0 Асамоа Гиян (86)

На 7 ноември (неделя) от 15:30 часа
Арсенал - Нюкасъл (Нова Спорт)
Баланс: 152 мача, 57 победи за Арсенал, 34 равенства, 61 победи за Нюкасъл

На 7 ноември (неделя) от 17:00 часа
Уест Бромич - Манчестър Сити
Баланс: 126 мача, 49 победи за Уест Бромич, 26 равенства, 51 победи за Манчестър Сити

На 7 ноември (неделя) от 18:00 часа