Коринтианс записа впечатляващ успех с 5:0 над местния си съперник Сао Пауло в дербито от 6-ия кръг в първенството на Бразилия. Домакините отбелязаха и петте попадения през второто полувреме, а преди това гостите останаха в намален състав, след като Карлос Перейра получи червен картон в 40-ата минута.
Головата фиеста стартира Данило в 46-ата минута. След това бившият нападател на Спортинг (Лисабон) Лиедсон наниза хеттрик с попадения в 53-ата, 60-ата и 76-ата минута. Крайното 5:0 оформи Жорже Енрике в 82-ата минута.

Това беше първо поражение за Сао Пауло от началото на сезона, но въпреки това тимът остава на първо място във временното класиране с 15 точки. Коринтианс е без загуба в актива си и излезе на втора позиция с 13 точки и мач по-малко.