Защитаващият титлата си Коринтианс продължава слабото си представяне в първенството на Бразилия. В среща от петия кръг отборът загуби с 0:1 от новака Понте Прета и остава на последно място в класирането с четири загуби. Понте Прета спечели с гол на Андре Луис в 41-ата минута. Коринтианс игра без титулярите си, които получиха почивка преди мача-реванш от полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес. Бразилският тим победи с 1:0 Сантос в първия мач миналата седмица.

Вицешампионът Васко Да Гама води в класирането с 13 точки, след като завърши 1:1 с Палмейрас и няма загуба до момента. Бившият полузащитник на Олимпик Лион Жуниньо донесе точката на Васко да Гама след гол от пряк свободен удар осем минути преди края на двубоя./БЛИЦ