Коринтианс спечели домакинството на Фламенго с 1:0 в мач от 32-рия кръг на бразилското първенство. В герой за тима се превърна бившият нападател на ЦСКА (Москва) Вагнер Лав, който се разписа в края на първата част. Това бе 21-ва победа за "бяло-черните" през настоящата кампания, която ги доближи още повече до титлата. Отборът от Сао Пауло има актив от 70 точки на първото място, а намиращият се на втора позиция Атлетико (Минейро) е с осем точки по-малко.

"Петлите" се наложиха с 2:1 у дома над Понте Прета. Лоан и Джовани Аугусто вкараха два бързи гола в рамките на само пет минути между 51-ата и 56-ата и осигуриха солиден аванс в полза на отбора от Бело Орисонте. Ренато Чавес в добавеното време реализира почетното попадение за състава на Понте Прета, намиращ се на девето място в класирането с 47 точки.

Атлетико е домакин на Коринтианс на 1 ноември и задължително трябва да победи в опита си да настигне тима от Сао Пауло в класирането.