Атлетико (Мадрид) записа четвърта поредна победа в испанското първенство, след като надви Атлетик Билбао с 2:0 на своя „Висенте Калдерон". Головете бяха дело на Давид Вия и Диего Коща.

„Дюшекчиите” поведоха в резултата в 33-ата минута, когато Давид Вия откри резултата с удар от пеналта.

Малко преди края на първата част Диего Коща се разписа с удар отблизо след пас на Коке и индивидуален рейд в 41-ата минута.

След почивката столичани малко намалиха оборотите, с оглед и на добрия си аванс. Мачът на практика свърши в 79-ата минута, когато гостите останаха и с десет души, защото втори жълт картон получи резервата Ерик Моран.

С успеха мадридчани събраха 33 точки останаха на една зад лидера Барселона.

Реал Сосиедад - Осасуна 5:0
1:0 Ансотеги (33), 2:0 Иниго Мартинес (48), 3:0 Антоан Гризман (56), 4:0 Гонзало Кастро (78), 5:0 Харис Сеферович (88)
Райо Валекано - Реал Мадрид 2:3
0:1 Кристиано Роналдо (3), 0:2 Карим Бензема (31), 0:3 Кристиано Роналдо (48), 1:3 Жонатан Виера (53-дузпа), 2:3 Жонатан Виена (55-дузпа)