Италианският гранд Рома допусна три гола във вратата си при гостуването на Кошице в Словакия, завършило 3:3. Срещата бе първата от плейофите за влизане в груповата фаза на турнира Лига Европа.

Домакините започнаха силно мача и в 5-ата минута поведоха чрез Марко Милинкович. Последваха силни минути за Рома. В 38-ата минута Франческо Тоти изравни от дузпа, а в 52-ата Жереми Менез доведе нещата до пълен обрат - 2:1 за Рома. В 67-ата отново звездата Франческо Тоти бе в прегръдките на съотборниците си, след като вкара за 3:1.

В последните 20-ина минути домакините се вдигнаха на финален щурм и сърцатата им игра бе заслужено възнаградена. С попадения на Ян Новак в 71-ата (от дузпа) и в 81-ата Кошице се добра до крайното 3:3. Крайният победител от сблъсъка ще бъде определен в Рим след седмица. /БЛИЦ