Кошмарът на “Левски” - Жилина спечели купата на Словакия за първи път в историята си, след като на финала победи след продължения ФК Сеница с 3:2. Победния гол вкара перуанеца Жан Деза в 102-ата минута.

Редовното време завърши при резултат 2:2, като за Жилина точни бяха Томаш Майтан и Мирослав Барчик, а за Сеница на два пъти се разписа Томаш Коня.

Мача започна много добре за Жилина и още в 6-ата минута Барчик откри резултата. Радостта им обаче бе кратка. В 10-ата минута Коня вкара първия си гол и изравни.

Веднага след началото на второто полувреме Барчик вкара за 2:1, но в 71-ата минута отново Коня върна равенството.

В 102-ата минута Деза прониза вратаря на гостите и донесе титлата във витрината на Жилина.

В словашката Супер лига носителите на купата са начело с две точки пред друг “син” кошмар – Спартак (Търнава). До края на първенството остават 3 кръга, а Жилина може да спечели 6-ата си титла, ако задържи преднината си.