След отпадането от Шампионската лига във фазата на четвъртфиналите кошмарната седмица за Барселона продължи с поражение при визитата на Гранада с 0:1 в двубоя от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион. Победният гол за андалусци вкара Ясен Брахими (16), а тази загуба може да коства и титлата на каталунците, които изостават на точка от лидера Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко и при победа ще увеличи аванса си.

Гостите доминираха в първите минути на срещата, но нямаха никаква идея как да реализират гол. В 16-ата минута каталунците сгрешиха фатално в защита, след като Алекс Сонг загуби топката и Ясен Брахими преодоля Хосе Мануел Пинто за 1:0. Малко след това Меси можеше да изравни, но след удара му с глава топката мина покрай вратата. В 21-ата домакините от Андалусия поискаха дузпа след сблъсък между Хавиер Масчерано и Ел-Араби, но съдията Ернандес Ернандес предпочете да си замълчи. До края на полувремето атаките на гостите не спираха, но Неймар, Иниеста и Монтоя отправиха неточни изстрели.

След почивката каталунците засилиха натиска си, но Меси и Неймар отново нямаха късмет при завършващите си удари, като топката минаваше близо до вратата. В 63-ата минута Меси изпълни страхотно пряк свободен удар, но вратарят изби топката. Последваха още пропуски на Бускетс, Неймар и Педро, на каталунците нямаха никакъв късмет. В 85-ата минута след удар на Иниеста топката облиза гредата и отново не се стигна до гол. До края на мача усилията на гостите не доведоха до нищо и Гранада сензационно препъна Барса в битката за титлата, а в същото време спечели и важни точки за оцеляването си.

С победата си Гранада събра 37 точки и се изкачи на 13-о място във временното класиране. Барса остава на втора позиция със 78 точки и на една от лидера Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко.

Селта - Реал Сосиедад 2:2
0:1 Серхио Каналес (8), 1:1 Нолито (39-дузпа), 1:2 Антоан Гризман (42), 2:2 Санти Мина (82)