Новият български треньор на Кайзерслаутерн Красимир Балъков записа кошмарен дебют, след като „червените дяволи” загубиха с 0:2 при гостуването си на Фрайбург в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата.

Мачът започна прекрасно за домакините, след като в 8-ата минута Родней от Кайзерслаутерн допусна брутална грешка и прати топката в главата на Фрайс, а след това тя отиде в краката на тогоанеца със словашки паспорт Карим Гуеде, който от 15 метра препарира вратаря Зипел за 1:0. Шест минути по-късно Фрайбург поведе с 2:0, след като Шустер центрира от корнер, а на задната греда Седрик Макиади необезпокояван вкара с глава топката в мрежата. До края на полувремето „червените дяволи” така и не можаха да отговорят и се оттеглиха на почивка с два гола пасив.

След паузата играчите на Красимир Балъков заиграха по-добре и бяха по-активни на терена, но въпреки това нападателите допускаха много индивидуални грешки и не успяваха да създадат чисти голови положения. Шмид и Шустер пък пропуснаха изгодни положения да направят преднината на брайзгауци класическа. В 76-ата минута пък Райзингер от домакините нацели страничната греда, след като и вратарят Зипел успя да отклони леко топката. В 80-ата минута Кайзерслаутерн стигна до най-сериозното си голово положение, след като Борисюк подаде към Олкай Сахан, чийто удар бе отразен от вратаря на Фрайбург Бауман. В крайна сметка до края резултатът остана непроменен и брайзгауци заслужено спечелиха трите точки.

С победата си Фрайбург събра 28 точки и се изкачи на 14-о място, докато Кайзерслаутерн остава твърдо на последна позиция с 20 пункта и на практика вече гледа към Втора Бундеслига.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
23.03.12
21:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер 2:1
1:0 Марио Манджукич (46), 1:1 Маркус Берг (47), 2:1 Марсел Шефер (75)
24.03.12
16:30 ч.
Байерн – Хановер 2:1
1:0 Тони Кроос (36), 2:0 Марио Гомес (68), 2:1 Дидие Я Конан (74)
24.03.12
16:30 ч.
Фрайбург – Кайзерслаутерн 2:0
1:0 Карим Гуеде (8), 2:0 Седрик Макиади (14)
24.03.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм 1:2
1:0 Марко Ройс (38), 1:1 Роберто Фирмино (77), 1:2 Борис Вукчевич (79)
24.03.12
16:30 ч.
Вердер – Аугсбург 1:1
1:0 Никлас Фюлкруг (61), 1:1 Паул Верхаег (90+2)
24.03.12
16:30 ч.
Майнц – Херта 1:3
0:1 Енис Бен-Хатира (41), 0:2 Адриан Рамос (52), 1:2 Ерик Максим Чипо-Мотинг (58), 1:3 Адриан Рамос (69)
24.03.12
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 55 мача, 12 победи за Шалке 04, 18 равенства, 25 победи за Байер (Леверкузен)
25.03.12
16:30 ч.
Щутгарт – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 59 мача, 28 победи за Щутгарт, 14 равенства, 17 победи за Нюрнберг
25.03.12
18:30 ч.
Кьолн – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 25 победи за Кьолн, 19 равенства, 33 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.