Германският съдия Торстен Кинхьофер ще ръководи домакинството на “Левски” срещу Спортинг. Последният двубой и за двата тима от груповата фаза на Лига Европа е на 16 декември (четвъртък) от 20,00 часа на стадион “Георги Аспарухов”. Немецът е роден на 27 юни 1968 година, международен рефер от 2006 година. По професия е контрольор в общината. Кинхьофер вече е свирил мач на “сините”. През 2007 година под негово ръководство българският тим записва една от най-срамните си загуби – 0:1 от Тампере в предварителните кръгове на Шампионската лига. Асистенти на двубоя в четвъртък ще бъдат Детлеф Шепе и Кристиан Фишер.

Миналата година Торстен Кинхьофер свири при още едно поражение на български отбор в Лига Европа - Черно море - ПСВ Айндховен (0:1) в Бургас. Тогава арбитърът изгони Станислав Манолев, който направи дебют за холандския гранд./БЛИЦ