Борусия (Дортмунд) не успя да спечели и домакинството си на Майнц от 16-ия кръг в Бундеслигата, продължавайки кошмарната си серия. За отбора на Един Терзич това беше шести пореден мач във всички турнири без победа. Борусия остава на петото място с 27 точки - на 12 зад лидера Леверкузен. Майнц пък се измъкна от опасната зона и вече е 15-и с 10 точки.

Юлиан Брант откри резултата в 29-ата минута за Борусия, а малко преди почивката (в 43-ата) Сеп ван ден Берг изравни за Майнц. Домакините удариха и две греди, а в края на мача и втори техен гол бе отменен и те отново не успяха да вземат трите точки, завършвайки 2023 година с поредно разочарование.

Другите две срещи от Бундеслигата тази вечер също завършиха с равенства: Вердер - РБ Лайпциг (1:1) и Хофенхайм - Дармщад (3:3).

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!