ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Уругвай победи Италия с 1:0 на финала на световното първенство до 20 години, което се проведе в Аржентина. Така италианският кошмар на големи футболни финали през последните две седмици продължава. От 31 май насам отбори отбори от Апенините загубиха решителните мачове за трофеите в Лига Европа, Лигата на конференциите, Шампионската лига и световното първенство за младежи до 20 години.

19-годишният нападател Лусиано Родригес се завърна за "селесте" след изтърпяно наказание и реализира единствения гол в решителния мач за трофея. Футболистът на Ливърпул Монтевидео пропусна два мача заради червения картон, получен по време осминафинала срещу Гамбия (1:0).

Уругвай, подкрепян от огромно количество свои фенове, заслужено стигна до триумфа в Ла Плата. Андерсон Дуарте можеше да открие резултата за „селесте“ през първото полувреме, но ударът му с глава от близка дистанция беше париран от Себастиано Деспланчес.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

В 83-ата минута Матео Прати от Италия получи червен картон за нарушение срещу Фабрисио Диас, но след преглеждане на ситуацията с ВАР съдията Глен Нюберг (Швеция) промени решението си и му показа само жълт картон.

Само три минути по-късно падна единственото попадение в мача. Алан Матуро задържа умело топката в полето пред италианската врата и намери Родригес, който от близка дистанция не пропусна да се разпише.

Така Уругвай най-сетне спечели световно първенство за младежи до 20 години след два загубени финала – през 1997 г. (от Аржентина) и през 2013 г. (от Франция). Стражът на „селесте“ Рандал Родригес стана третият вратар в история на турнира, който не допуска гол в шест мача на световното първенство. Другите двама са чилиецът Кристофер Тосели (2007) и португалецът Мика (2011).

Трябва да се отбележи, че за Италия това беше първо участие на финал на световно първенство за младежи до 20 години. До момента най-доброто представяне на „адзурите“ беше третата позиция през 2017 г., а имат и четвърто място от 2019 г.

В мача за третото място дебютантът Израел победи Южна Корея с 3:1. Ран Бинямин, Омер Сениор и Анан Халаили бяха точни за успеха. Сун Вон Ли се разписа от дузпа за корейците. По този начин израелците се превърнаха в първия дебютант за последните 36 години, който завършва на трето място при първото си участие на световно първенство до 20 години. През 1987 г. ГДР се окичва с бронза при дебюта си на подобен форум.

УРУГВАЙ – ИТАЛИЯ 1:0
1:0 Лусиано Родригес (86)

Уругвай: Р. Родригес, Чагас, Босели, Ф. Гонсалес, Матуро, Ф. Диас, Д. Гарсия, Л. Родригес (90+6-Хоменченко), Фр. Гонсалес, Де лос Сантос (90+2-Соса), Дуарте (61-Ферари)

Италия: Деспланчес, Турикия, Гиларди, Гуарино, Джоване (89-Писили), Прати, Фатиканти (46-Дзаноти), Казадей, Балдандзи (89-Липани), Амброзино (56-Монтеваго), Пафунди (56-Еспозито)