Косово победи Чехия с 2:1 у дома в мач от нашата евроквалификационна група "А". С успеха косоварите излязоха начело в класирането с 8 точки, а от 19:00 часа Англия приема България. Ведат Муричи и Мергим Войвода бяха точни за домакините, докато за чехите се разписа Патрик Шик.

Двубоят започна отлично за Чехия и тимът поведе с 1:0 в 16-ата минута. Шик показа с премерен изстрел по земя откри резултата. Радостта на гостите обаче трая кратко.
В 20-ата минута нападателят на Фенербахче Ведат Муричи изравни, като засече подаване на Рашани отляво.

До почивката Чехия имаше възможност да излезе отново напред, но Шик пропиля отлична възможност да реализира.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Чехите действаха мудно, докато Косово се отбраняваше много добре и застрашаваше с опасни контраатаки.

В 66-ата минута домакините излязоха напред. При изпълнение на корнер бе направено късо центриране, а цялата защита на Чехия проспа ситуацията. Мергим Войвода бе напълно непокрит в наказателното поле и засече топката за 2:1 в полза на Косово.

В края Чехия бе близо до изравняване след грешка на Мурич, но Рахмани изчисти топката точно преди влизането й в мрежата. Две минути по-късно Алити се намеси в последния момент, за да предотврати нова опасност пред вратата на Косово.

В крайна сметка домакините удържаха крехкия си аванс и ликуваха с успеха.