Коста Рика записа победа с 2:1 над Венецуела в последната си контрола преди началото на Копа Америка 2016.

Саломон Рондон даде аванс на „винените“ в 29-ата минута, но „тикос“ обърнаха резултата в своя полза. Кристиан Гамбоа изравни в 40-ата минута, а в 49-ата Ариел Родригес вкара победния гол.

Коста Рика няма повече мачове преди началото на Копа Америка 2016, където е в група с Парагвай, САЩ и Колумбия. На Венецуела предстои контрола с Гватемала на 2 юни, а след това на Копа Америка „винените“ са в група с Ямайка, Уругвай и Мексико

Настоящото издание на турнира е юбилейно и се провежда по случай 100-годишнината на Копа Америка и един век от основаването на КОНМЕБОЛ. Първенството ще се проведе в САЩ (4-27 юни).

СЪСТАВЪТ НА КОСТА РИКА: Патрик Пембертон (46-Леонел Морейра), Оскар Дуарте, Кристиан Гамбоа, Кендал Вастон, Джони Акоста, Роналд Матарита, Селсо Боргес (63-Йелцин Техеда), Кристиан Боланьос (60-Йохан Венегас), Браян Руис, Алваро Саборио (49-Ариел Родригес), Джоел Кембъл

СЪСТАВЪТ НА ВЕНЕЦУЕЛА: Хосе Контрерас, Освалдо Вискарондо (77-Хосе Веласкес), Ролф Фелчер (77-Микел Виянуева), Вилкер Анхел, Томас Ринкон, Александер Гонсалес (53-Виктор Гарсия), Аркимедес Фигероа (74-Кристиан Сантос), Ромуло Отеро (53-Алехандро Гера), Хуан Пабло Аньор, Саломон Рондон, Хосеф Мартинес