Българският нападател Костадин Хазуров беше титуляр за Бней Сахнин при победата с 2:0 като гост на аутсайдера Апоел Беер Шева. Играната снощи среща беше от 17-ия кръг на първенството на Израел.

Хазуров остана на терена до 89-ата минута, когато беше заменен от белгиеца Пиер Мбемба. Както е известно, преди месеци защитникът премина в израелския тим от Академик (София).

Головете за Бней Сахнин реализираха Ахмед Касъм в 41-ата минута и Хамад Ганаим в добавеното време на мача. Хазуров и съотборниците му заемат 4-ото място във временното класиране в елита на Израел с 28 точки. Лидерът Ирони Кирият Шмона има 9 повече.

26-годишният Хазуров пък от своя страна заема 4-ата позиция сред голмайсторите, като има в актива си 8 попадения. Той е реализирал същия брой голове, колкото има и голямата звезда на гранда Апоел (Тел Авив) Тото Тамуз.

Следващият мач на Бней Сахнин е гостуване на Апоел Рамат Хашарон, което ще се състои на 28 декември.