Кот Д'Ивоар разгроми Австрия с 3:0 в контрола, играна в Линц. Това бе 22-и мач без загуба за "слоновете", като последното им поражение бе през 2010-а година от Танзания.

Селекционерът на победителите Сабри Ламуши не можеше да разчита на звездите си Жерминьо от Арсенал и голмайстора на ЦСКА (Москва) Сейду Думбия, но въпреки това неговите избраници нямаха никакви проблеми срещу безпомощните австрийци.

Дидие Я Конан откри резултата секунди преди почивката, а мегазвездата на африканския футбол в момента Дидие Дрогба покачи в 61-ата минута. Това бе гол №59 за легендата в неговия мач №90 с националния екип. Нападателят на Анжи (Махачкала) Ласина Траоре пък ознаменува дебюта си, оформяйки крайното 3:0 в 76-ата.