Кот д`Ивоар се класира за втори пореден път на световно първенство по футбол, след като в мач от Група „Е” на Зона Африка направи 1:1 като гост на Малави.

Джейкъб Нгвира даде аванс на Малави в 64-ата минута. Това провокира селекционерът на Кот д`Ивоар Вахид Халилходжич да пусне в игра Дидие Дрогба, който престоя само две минути на терена и изравни резултата в 67-ата.

С това равенство „слоновете” си гарантираха първото място групата и имат 7 точки преднина пред Буркина Фасо. Кот д`Ивоар има да изиграе още един мача, докато на Буркина Фасо предстоят две срещи.

„Слоновете” станаха третият африкански участник със сигурно място на Мондиал 2010, след като ЮАР получава това право като домакин, а Гана вече се бе класирал, заемайки първото място в Група „D”./БЛИЦ