Кот д`Ивоар победи Египет с 4:2 в контрола, играна в Абу Даби. Мачът е част от подготовката на двата тима за предстоящата Купа на африканските нации в ЮАР. “Слоновете” нямаха никакви проблеми срещу “фараоните”, които очевидно не са във форма след прекъсването на тяхното първенство за почти една година.

Мохамед Абу Трика откри за символичните гости в 20-ата минута, но после на сцената се появи Жервиньо. Нападателят на Арсенал се превърна в герой на вечерта, след като първи изравни резултата в 38-ата минута, а в 54-ата напарви комфортна преднината на своя отбор – 3:1. Между неговите голове се разписа и звездата на Анжи (Махачкала) Ласина Траоре (40).

Гедо върна едно попадение в 61-ата минута, но Дидие Я Конан (Хановер, Германия) реши всичко с гол в 83-ата минута. От големите звезди на “слоновете” като титуляр започна само Коло Туре. Брат му Яя и Дидие Дрогба влязоха през второто полувреме. Кот д`Ивоар е в Група D на Купата на Африканските нации в компанията на Алжир, Того и Тунис.