Челси: Чех, Аспиликуета, Тери, Кейхил, Бертран, Моузес, Лампард, Луис, Рамирес, Азар, Торес

Базел: Сомер, Деген, Сауро, Шаар, Парк, Ф. Фрай, Дие, Ел Нени, Щокер, Щрелер, Салах

Баланс: 1 мач, 1 победа за Челси

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Базел все още няма победа като гост в Европа през този сезон (4 равенства и 2 загуби).

* Швейцарците са вкарали 7 от 17-те си гола в турнира в последните 15 минути на мачовете си.

* Никой отбор не е вкарвал повече голове от статични положения освен Базел - 7 от началото на сезона в турнира.

* Най-лошият рекорд в Лига Европа тази година е на сметката на Базел - 27 жълти и 3 червени картона.

* Челси може да се превърне в първият тим, спечелил последователно двата най-големи клубни турнира под егидата на УЕФА.  Както е известно, "сините" от Лондон миналата година триумфираха в Шампионска лига.

* Мениджърът на Челси Рафаел Бенитес не може да разчита тази вечер на наказания Ашли Коул.

* Фернандо Торес бележи често в Лига Европа напоследък - 4 гола в 7 мача, а и "сините" от Лондон се разписаха поне по два пъти в последните си 4 двубоя в турнира.

(първата среща: Фенербахче - Бенфика 1:0)

Лисабон,
"Луш"
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)

Бенфика: Артур, Перейра, Луизао, Гарай, Мелгарехо, Матич, Перес, Салвио, Лима, Гайтан, Кардосо

Фенербахче:
Волкан, Гонул, Йобо, Коркмаз, Циглер, Шахин, Барони, Кайт, Укан, Еркин, Муса Соу

Баланс: 3 мача, 1 победа за Бенфика, 2 победи за Фенербахче

* Бенфика няма загуба у дома в 13 мача (12 победи) в три поредни кампании в Лига Европа.

* Фенербахче не загуби нито една от последните си шест визити (4 победи и 2 равенства). Ако не падне и днес, ще подобри рекорда на турнира (с по 6 са още Атлетико (Мадрид), Порто и ПАОК).

* Преди 0:1 в Истанбул Бенфика не бе губил в 38 мача във всички турнири - от 23 октомври 2012 г. (1:2 от Спартак Москва).

* Кристиан Барони е единственият играч на Фенербахче, който е играл и в 13-те мача на тима от турнира до момента.

* Бенфика е най-опасният тим след почивката - вкара 8 от 11-те гола в кампанията във втората част, включително два в добавеното време.