Куинс Парк Рейнджърс се класира за финалния плейоф за влизане в английската Висша лига. Лондончани победиха Уигън с 2:1 след продължения и след 0:0 в първата среща преминаха в последната фаза.

Гостите от Атлетик започнаха ударно, след като в 9-ата минута поведоха благодарение на гола на Джеймс Пърч. Четвърт час преди края на редовното време обаче Чарли Остин отбеляза от дузпа за 1:1, което доведе двубоя до продължения. Отново Остин бе на точното място в 97-ата минута, когато отбеляза за 2:1 и прати тима си на финала в плейофите.

В битка за място в елита на Англия КПР ще спори с Дарби Каунти. "Овните" отстраниха бившия отбор на Радостин Кишишев Брайтън на полуфиналите след общ резултат 6:2.

Мачът е на 24 май от 17:00 часа на стадион "Уембли" в Лондон. Директна промоция за Висшата лига извоюваха Лестър и Бърнли.