Борещият се за оцеляване КПР победи на свой терен Тотнъм с минималното 1:0 в лондонското дерби от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът на "Лофтъс Роуд" започна с натиск на Тотнъм и Гарет Бейл можеше да открие резултата, но Пади Кени спаси удара с глава на уелсеца. В 24-ата минута КПР поведе след страхотно изпълнение на Адел Таарабт от пряк свободен удар – 1:0. След почивката Джърмейн Дефоу и Рафаел ван дер Ваарт пропуснаха страхотни възможности да изравнят. В 78-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като съдията Марк Клатенбърг показа спорен втори жълт и съответно червен картон на голмайстора Таарабт. Въпреки това КПР съхрани аванса си до края и спечели жизненоважни три точки в битката си за спасение.

След успеха си КПР е на 16-о място с 34 точки на 3 пред опасната зона, докато Тотнъм е пети с 59 пункта и на 3 от четвъртия Нюкасъл.

Блекбърн – Норич  2:0
1:0 Мауро Формика (41), 2:0 Дейвид Хойлет (49)
21.04.12
17:00 ч.
Болтън – Суонзи 1:1
0:1 Скот Синклеър (6), 1:1 Кристофър Ийгълс (14)
21.04.12
17:00 ч.
Фулъм – Уигън  2:1
0:1 Емерсон Бойс (57), 1:1 Павел Погребняк (58), 2:1 Филип Сендерос (89)
21.04.12
27:00 ч.
Нюкасъл – Сток Сити  3:0
1:0 Йоан Кабай (14), 2:0 Папис Демба Сисе (18), 3:0 Йоан Кабай (57)
Манчестър Юнайтед – Евертън (Диема)
Баланс: 163 мача, 72 победи за Манчестър Юнайтед, 39 равенства, 52 победи за Евертън
Уулвърхемптън – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 87 мача, 34 победи за Уулвърхямптън, 21 равенства, 34 победи за Манчестър Сити