Опашкарят КПР завърши 1:1 у дома с Астън Вила и остана без победа и след мача си от 15-ия кръг на английската Висша лига. Мачът на „Лофтъс Роуд” започна разочароващо за домакините, след като още в 8-ата минута Уестууд изведе на чудесна позиция Брет Холман, който вкара за 0:1. Отговорът на „рейнджърите” дойде 10 минути по-късно, след като Диаките подаде към Джейми Макий, който вкара за 1:1. До края на мача играчите на Хари Реднап опитаха да направят и пълен обрат, но така и не успяха да отбележат победно попадение. След равенството КПР остава последен с 6 точки, докато Астън Вила е на 16-а позиция с 14 пункта.

В същото време славещият се като много силен домакин Уест Бромич разочарова феновете си и загуби на своя „Дъ Хоутърнс” от Сток Сити с 0:1. Единственото и победно попадение за „грънчарите” вкара Дийн Уайтхед в 75-ата минута след асистенция на Майкъл Кийтли. След успеха си Сток Сити е на девето място с 22 точки, докато „дроздовете” се смъкнаха на пета позиция с 26 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
01.12.12
14:45 ч.
Уест Хям – Челси 3:1
0:1 Хуан Мата (13), 1:1 Карлтън Коул (63), 2:1 Мохамед Диаме (86), 3:1 Мадибо Майга (90)
Фулъм – Тотнъм 0:3
0:1 Сандро (56), 0:2 Джърмейн Дефоу (72), 0:3 Джърмейн Дефоу (77)
Манчестър Сити – Евертън 1:1
0:1 Маруан Фелайни (33), 1:1 Карлос Тевес (43-дузпа)
01.12.12
17:00 ч.
КПР – Астън Вила 1:1
0:1 Брет Холман (8), 1:1 Джейми Маки (18)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК