Българският нападател Алекс Колев и новият му съотборник в елитния полски Сандеция (Нови Сонч) - защитникът Пламен Крачунов, се поздравиха с победа. Тимът от Екстракласа се наложи с 4:0 срещу словашкия Партизан (Бардейов). Бившият таран на Ботев и Берое се разписа за трети път в четирите контроли, в които игра до момента. Днес Алекс Колев отбеляза за 1:0 преди почивката, реализирайки с глава след корнер.

В началото на втората част Крачунов ознаменува дебюта си за Сандеция с попадение за 2:0. Българският защитник отбеляза при разбъркване в наказателното поле на словаците.

И двамата ни сънародници бяха титуляри за тима си. Крачунов бе на терена до края, докато Колев игра едно полувреме.

Това бе генерална репетиция за новака в Екстракласа. В първия кръг на полското първенство Сандеция гостува на Лех (Познан).

Местните фенове възлагат големи надежди на Алекс Колев, който със сърцатата си игра и головете в контролите успя да се превърне в техен любимец.