Божидар Краев дебютира за новия си отбор Фамаликао при победата над Санта Клара с 2:1 в гостуването от 14-ия кръг на португалския елит. Българският национал се появи в игра 20 минути преди края на двубоя при резултат 1:1.

Гостите поведоха в 52-ата минута, когато Жоната Робер бе точен от дузпа. В 70-ата минута домакините възстановиха равенството чрез Карлос Жуниор, а в 82-ата минута Андрия Лукович донесе ценни успех на Фамаликао.

След успеха си тимът на Божидар Краев се изкачи на 11-ата позиция с 14 точки, след като преди старта на този кръг бе в опасната зона. Българският национал ще играе в Португалия до края на сезона като преотстъпен от датския шампион Мидтиланд, а Фамаликао има опция за закупуването му след това.