Българският национал Божидар Краев продължава с добрите си изяви за Жил Висенте в Португалия и този път наказа гранда Спортинг (Лисабон) при домакинската победа с 3:1 в среща от 12-ия кръг на Примейра лигата.

В 18-ата минута Сандро Лима открадна топката от защитник на съперника и подаде към Краев, който се подхлъзна и все пак успя да реализира за 1:0. След половин час игра българинът получи жълт картон. В самия край на първото полувреме Спортинг изравни с гол на Вендел (45+4).

Десет минути след началото на втората част домакините си върнаха преднината. Ив Барайе бе спънат в гръб за дузпа, а Сандро Лима (55-дузпа) реализира наказателния удар за 2:1.

В последните секунди на добавеното време на срещата Жил Висенте довърши столичани с гол на Наиджи (90+9).

С тази победа Жил Висенте събра 16 точки и излезе на седма позиция. Спортинг е четвърти с 20 точки. Лидер е Бенфика с 33 точки.