Шампионът Зенит размаза у дома Урал със 7:1 в среща от 22-ия кръг на елитната руска Пример лига, която е едно от малкото първенства, които все още не са прекратени заради пандемията от коронавирус. Срещата в Санкт Петербург се проведе пред 33 677 фенове на стадиона.

Титуляр за гостите започна българинът Николай Димитров – Хичо, който остана на терена до 67-ата минута, когато бе заменен от Артьом Шаболин. Домакините пропуснаха още поне 3-4 чисти положения.

Само за четвърт час резултатът бе 3:0 след голова не Сердар Азмун (8, 15) и Артьом Дзюба (12), а до края на първата част бившият футболист на Барселона Малком (27) реализира дебютно попадение за Зенит.

Азмун (61) оформи хеттрика си след почивката, а Андрей Панюков (65-дузпа) намали на 4:1. Последваха обаче още два гола във вратата на гостите, дело на Себастиан Дриуси (69) и Дзюба (72).

Така Зенит остава на върха с 50 точки и 9 аванс пред втория Краснодар. Урал е десети с 25 точки и на 4 от опасната зона.