Палмейрас победи Фламенго с 2:1 след продължения във финала на Копа Либертадорес, игран на стадион „Сентенарио“ в Монтевидео.

Това беше сблъсък на последните два победители в турнира – Фламенго (2019) и Палмейрас (2020 г.). Така клубът от Сао Пауло стана първият отбор от 20 години насам, който защитава титлата си в южноамериканския вариант на Шампионската лига. За последно това прави Бока Хуниорс през 2000 и 2001 г.

Рафаел Вейга даде аванс на Палмейрас още в петата минута, но Габриел Барбоса изравни в 72-ата. Дейверсон, който се появи в игра за продълженията, донесе победата на тима си с попадение в петата минута на допълнителните 30 минути.

Победата на Палмейрас се оказа и историческа от гледна точка на това, че Фламенго за първи път в историята си губи финал за Копа Либертадорес. Тимът от Рио де Жанейро до момента беше триумфирал и в двата случая, когато достигаше до битката за отличието – 1981 и 2019 г.

ПАЛМЕЙРАС – ФЛАМЕНГО 2:1 след прод.
1:0 Рафаел Вейга (5), 1:1 Габриел Барбоса (72), 2:1 Дейверсон (95)

Палмейрас: Вевертон, Майке (105-Габриел Менино), Гомес, Луан, Пикерес (113-Фелипе Мело), Данило (70-Патрик де Паула, Зе Рафаел (82-Данило Барбоса), Дуду (77-Уесли), Рафаел Вейга (90-Дейверсон), Густаво Скарпа, Рони

Фламенго: Диего Алвес, Исла (79-Матеузиньо), Родриго Кайо, Давид Луис, Фелипе Луис (32-Рене), Вилиан Арао, Андреас Перейра (111-Педро), Евертон Рибейро (63-Михаел), Де Араскаета (111-Витиньо), Бруно Енрике (90-Кенеди), Габриел Барбоса