Краснодар разгроми у дома Динамо (Москва) с 4:0 в среща от осмия кръг на руската Премиер лига. Точни за убедителния успех на домакините бяха Рикардо Лаборде (10), Павел Мамаев (41, 90+2) и Одил Ахмедов (71). Мамаев се отчете и с две асистенции за успеха на Краснодар, който излезе пети във временното класиране с 12 точки. Динамо е на седмо място също с 12 точки, но по-слаби показатели от съперника.

След 6 равенства и 1 равенство от началото на сезона пък Терек (Грозни) записа и първата си победа, сразявайки с 2:0 Анжи като гост. В 59-ата минута Дарко Лазич от домакините си вкара автогол, а само три минути по-късно Игор Лебеденко вкара втория гол за гостите след асистенция на Олег Иванов. Така Терек събра 9 точки и заема осмо място във временното класиране. Анжи е на 14-а позиция с 5 точки.