Краснодар спечели първата си победа в Група „С“ на Лига Европа. Руският тим се наложи с 2:1 над Габала и излезе на второ място в групата, в която са Борусия (Дортмунд) и ПАОК.

Вандерсон даде аванс на Краснодар в 8-ата минута след асистенция на Павел Мамаев. Гостите изненадващо изравниха в 51-ата минута, когато Додо се разписа при добавката на удар на Олекси Антонов, спасен от Андрей Синицин.

Резервата Фьодор Смолов вкара победния гол за руския тим шест минути преди края, когато се освободи от пазача си на границата на наказателното поле и левия крак прати топката във вратата на Дмитро Безотосни.

Бившият играч на „Левски“ Жоазиньо започна като резерва за домакините, но в 76-ата минута се появи в игра на мястото на Юри Газински. С този успех Краснодар излезе на второ място в класирането с 3 точки, на една пред третия ПАОК. Габала е с една точка.