Манчестър Юнайтед победи Суонзи с 2:1 в мач от 20 кръг на Висшата лига. Успехът е първи за "червените дяволи" във всички турнири от 21 ноември - 2:1 като гост срещу Уотфорд. Последваха три равенства, четири поредни загуби и отново реми. Във висшата лига воденият от Ван Гаал тим регистрира шест поредни двубоя без успех - равенства с Лестър и Уест Хям, поредни загуби от Борнемут, Норич и Сток Сити и равенство на 28 декември с Челси.

Днес обаче черната серия приключи. Антони Марсиал реализира за 1:0 срещу Суонзи в 47-ата минута, но Гилфи Сигурдсон изравни в 70-ата. Седем минути по-късно Уейн Рууни донесе победата след красив гол с пета. Това бе 188-и гол на нападателя за първенство. С него Рууни излезе на второ място в ранглистата на всички голмайстори в историята на Висшата лига.

Първото полувреме не предложи особено вълнуващи моменти за зрителите на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи" владееха по-дълго топката, но така и не стигнаха до кой знае какви опасности. В 47-ата минута Антони Марсиал засече центриране на Ашли Йънг и прати топката във вратата за 1:0. В 64-ата минута Суонзи бе на косъм от изравняването. Андре Аю достигна центрирана топка и я изпрати с глава в десния стълб на вратата на Юнайтед. В 70-ата минута Гилфи Сигурдсон изравни за 1:1. Исландецът се възползва от отличното центриране на Моду Бароу и прати топката зад Де Хеа. В 77-ата минута Уейн Рууни спаси Юнайтед след страхотен гол с пета след пас на Марсиал.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
02.01.16
14:45 ч.
Уест Хям - Ливърпул 2:0
1:0 Микаил Антонио (10), 2:0 Анди Керъл (55)
Манчестър Юнайтед - Суонзи 2:1
1:0 Антони Марсиал (47), 1:1 Гилфи Сигурдсон (70), 2:1 Уейн Рууни (77)
Съндърланд - Астън Вила 3:1
1:0 Патрик ван Анхолт (30), 1:1 Карлес Гил (64), 2:1 Джърмейн Дефо (72), 3:1 Джърмейн Дефо (90+3)