Португалия победи Северна Македония с 2:0 в решителен бараж за класиране на Мондиала в Катар, игран в Порто. Западните ни съседи не успяха да повторят подвига от отстраняването на европейския шампион Италия преди дни и заслужено загубиха тази вечер.

Първата чиста голова опасност се откри пред Кристиано Роналдо в 15-ата минута. Звездата на португалците нахлу отляво и стреля в обратния ъгъл, но покрай гредата. Домакините пропуснаха още една възможност в 25-ата минута, когато Диого Жота стреля с глава, но не уцели вратата.

Малко след изтичането на половин час игра капитанът на македонците Стефан Ристовски сбърка при паса, Роналдо го пресече и подаде към Бруно Фернандеш, който се разписа за 1:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Втората част започна с натиск за Португалия, но без чисти голови опасности. Бруно Фернандеш и Диого Жота опитаха удари към македонската врата, но без резултат.

Португалия реши всичко в 65-ата минута, в която Бруно Фернандеш се разписа за втори път в мача, възползвайки се от пас на Диого Жота (2:0).

Минути след това играчи на двата отбора се спречкаха, а реферът Антъни Тейлър показа жълти картони на Кансело и Муслиу.

Десет минути преди края Северна Македония осъществи първата си по-сериозна атака в двубоя. Елмас се измъкна, но Пепе го застигна и сложи крак на топката преди да бъде нанесен удар.

До края не падна гол и Португалия заслужено се класира за Мондиала. Жребият за груповата фаза е в петък от 19:00 часа по БНТ 3.

ПОРТУГАЛИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 2:0
1:0 Бруно Фернандеш (32'), 2:0 Бруно Фернандеш (65')

Portugal national football team - Wikipedia ПОРТУГАЛИЯ:  22. Диого Коща, 2. Мендеш, 3. Пепе, 13. Данило, 20. Кансело , 16. Отавио (77  14. У. Карвальо), 8. Моутиньо (90+1  4. Витиня) , 11. Б. Фернандеш   (87  23. Жоао Феликс) 10. Силва, 19. Диого Жота (77  15. Р. Леао), 7. Роналдо
Резерви: , 17. Г. Гедеш, 5. Р. Герейро, , 12. Жозе Са,18. М. Нунеш, 1. Р. Патрисио, 9. Ан. Силва, 21. С. Соареш, 6. Ж. Фонте

North Macedonia national football team - WikipediaС. МАКЕДОНИЯ: 1. Димитриевски, 13. Ристовски, 6. Муслиу , 14. Велковски, 8. Алиоски , 7. Елмас (87  16. Николов), 10. Барди, 5. А. Адеми, 9. Трайковски (59  11. Чурлинов), 19. Ристовски (46 23. Б. Миовски), 21. Костадинов (75  3. Асковски)
Резерви: , 17. Давид Бабунски, 18. Дориан Бабунски, , 12. Наумовски, , 4. Ристевски, 15. Серафимов, 20. Спировски, 2. Тодорски, , 22. Шишковски

Съдия: Антъни Тейлър (Англия)
Стадион: Ещадио до Драгао (Порто)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия