Френският гранд Олимпик (Марсилия) спечели трудно с 1:0 при визитата си на Каен в среща от 20-ия кръг на френската Лига 1 и сложи край на ужасен период от девет срещи без успех във всички състезания – 4 ремита и 5 загуби. Победното попадение реализира резервата Морган Сансон в 48-ата минута, а домакините завършиха двубоя в намален състав, след като Фредерик Жилбер си изкара два жълти картона между 45-ата и 51-ата минута. След победата Марсилия е седми с 31 точки. Каен е на 16-а позиция с 18 точки.

В друг мач от този кръг Анже победи в последната минута гостите от Нант с 1:0. Голът реализира Фулгини (90). След този успех Анже заема 15-ото място с 23 точки, а Нант е 14-и със същия актив от точки.