Кристиано Роналдо посвети гол на баща си. 39-годишната португалска суперзвезда реализира второто попадение за тима си от Саудитска Арабия Ал Насър при победата с 2:1 у дома срещу катарския Ал Раян в мач от Азиатската Шампионска лига. След попадението си в 76-тата минута Роналдо по емоционален начин посочи небето с две ръце в знак на почит към баща си Жозе Авейро, който вчера е трябвало да има рожден ден. Бащата на Кристиано почина през 2005 година.

"Днешният гол има различен привкус... Иска ми се баща ми да беше жив, защото днес (вчера - б.р.) имаше рожден ден", сподели Кристиано.

Роналдо се разписа за 2:0 четвърт час преди края, а преди това бившата звезда на Ливърпул Садио Мане бе дал аванс на Ал Насър в първата минута на добавеното време на първата част. Три минути преди края Роджер Гуедес бе точен за гостите.

Португалската суперзвезда има 6 гола и 2 асистенции в 7 мача във всички турнири от началото на сезона.