Кристиано Роналдо вкара два гола за победата на Реал (Мадрид) с 3:1 над Олимпик (Марсилия) в мач от Група „С” на Шамионската лига. Поражението означаваше, че френският тим ще играе на 1/16-финалите на Лига Европа през пролетта.

Португалският национал се разписа след изпълнение на фаул още в петата минута и се възползва от грешка на защитата за третия гол на тима си 10 минути преди края.

Лучо Гонсалес, който през второто полувреме пропусна дузпа, изравни в 11-ата минута. Раул Албиол отново даде аванс на „белия балет” след час игра.

Реал (Мадрид) спечели първото място в групата с 13 точки от шест мача. Компания на испанците на осминафиналите на Шампионската лига ще прави Милан, който направи 1:1 като гост на ФК Цюрих.

„Беше труден мач, но знаехме какво ни очаква. Спечелихме по начина, който желаехме и се класирахме за следващата фаза. Играхме с постоянство и контролирахме играта”, заяви треньорът на „белия балет” Мануел Пелегрини.

„Съперникът бе по-добре в техническо отношение и играха убийствено в нападение. Имахме своя шанс за 2:2, но пропуснахме дузпата. Ако бяхме вкарали не се знае, какво щеше да стане”, заяви треньорът на Олимпик (Марсилия) Дидие Дешан./БЛИЦ

Олимпик (Марсилия) – Реал (Мадрид) 1:3
0:1 Кристиано Роналдо (4), 1:1 Лучо Гонсалес (11), 1:2 Албиол (60), 1:3 Кристиано Роналдо (80)

Олимпик (Марсилия): 30.Стив Манданда, 24.Лоран Бонар, 21.Сулейман Диавара, 19.Габриел Хайнце, 3.Тай Тайво, 6.Едуард Сисе (62-14.Бакари Коне), 7.Беноа Шейру, 18.Фабрис Абриел, 8.Лучо Гонсалес, 9.Брандао (78-23.Фернандо Мориентес), 11.Мамаду Нианг (63-28.Матийо Валбуена)

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 18.Раул Албиол, 2.Алваро Арбелоа, 12.Марсело, 10.Ласана Диара, 22.Шаби Алонсо (78-6.Мамаду Диара), 23.Рафаел ван дер Ваарт, 9.Кристиан Роналдо, 20.Гонсало Игуаин (63-11.Карим Бензема)