Кристиано Роналдо и съотборниците му в Ал Насър постигнаха изразителна победа с 4:1 срещу Монастир в мач от група "С" на турнира на Арабските шампиони. Португалецът и компания се изкачи на първо място с 4 точки, колкото има и Ал Шабаб, заемащ втората позиция. Трети е египетският Замелек, Монастир е последен.

38-годишният Роналдо се разписа с глава в 74-ата минута. Попадението му даде преднина на Ал Насър с 2:1, а за тиму му точни бяха още Андерсон Талиска в 42-ата, Абдулалех Аламри в 88-ата и Абдулазиз Ал Алиуа в последната минута на мача. В 66-ата пък съотборникът на Кристиано Али Ал Уджами си вкара автогол.

В срещата Роналдо постави пореден рекорд. Той подобри постижението за най-много отбелязани голове с глава в официални мачове. Кристиано е отбелязвал по този начин 145 пъти, с което изпревари германската легенда Герд Мюлер. Починалият на 15 август 2021 година славен нападател имаше 144 гола с глава. На трето в класацията се нарежда Карлос Сантиляна (125 попадения).

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!