Кристъл Палас изпусна Тотнъм и направи само нулево равенство като гост на „шпорите“ в мач от 15 кръг на Висшата лига. Джейсън Пънчън удари греда и пропусна няколко положения за „орлите“. Силно се представиха и крилата Яник Боласие и Уилфрид Заха. Роберто Солдадо пропиля най-добрите ситуации за Тотнъм, който не успя да спечели за пети път в деветте си домакинства от началото на сезона.

КПР се измъкна над зоната на изпадащите след победа с 2:0 над Бърнли. Чарли Остин вкара гол и получи червен картон срещу бившия си тим. Лирой Фер откри резултата в 71-ата минута, а Остин беше точен в 74-ата. Две минути след това беше отстранен от терена за втори жълт картон.

Хъл Сити се срина при изпадащите след нулево равенство срещу Уест Бромич. За спечелената точка „тигрите“ трябва да благодарят на вратаря Алан Макгрегър, който в 9-ата минута спаси дузпа на Греъм Доранс. Стражът на „дроздовете“ Бен Фостър пък пари удара с глава на Стивън Киун, което беше най-доброто положение за гол на домакините.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.14
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:1
1:0 Папис Сисе (58), 2:0 Папис Сисе (78), 2:1 Дидие Дрогба (83)
КПР - Бърнли 2:0
1:0 Лирой Фер (51), 2:0 Чарли Остин (74)
06.12.14
17:00 ч.
Сток Сити - Арсенал 3:2
1:0 Питър Крауч (1) 2:0 Боян Къркич (35), 3:0 Джонатан Уолтърс (45), 3:1 Санти Касорла (68-дузпа), 3:2 Арън Рамзи (70)
06.12.14
17:00 ч.
Тотнъм - Кристъл Палас 0:0
06.12.14
19:30 ч.
Манчестър Сити - Евертън ДИЕМА
Баланс: 174 мача, 65 победи за Манчестър Сити, 43 равенства, 66 победи за Евертън
Саутхямптън - Манчестър Юнайтед
Баланс: 114 мача, 25 победи за Саутхямптън, 30 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.