Трудна, но и заслужена победа с 2:1 постигна Кристъл Палас над гостуващия Астън Вила в мач от третия кръг на Висшата лига. Домакините вкараха и трите гола, като решителният стана факт две минути преди края на редовното време.

Скот Дан изведе Палас напред в 71-ата минута, но шест по-късно Пепе Суаре си заби автогол. До края домакините започнаха все по-сериозно да притискат бирмингамци. И чак в 88-ата Бакари Сако остана непокрит, за да отбележи за крайното 2:1. Благодарение на успеха Кристъл Палас е вече четвърти с 6 точки, докато Вила е на 11-ата позиция с 3.

В същото време Тотнъм отново не успя да постигне успех. "Шпорите" завършиха при 1:1 в гостуването си на Лестър. Лондончани поведоха чрез Деле Али в 81-ата, но в ответната атака допуснаха Риад Марез да възстанови статуквото. Равенство, което не претърпя промяна втори път.

Така с точката Тотнъм заема 14-о място с 2 т., докато Лестър е временно на върха със 7.

Кристъл Палас - Астън Вила 2:1
1:0 Скот Дан (71), 1:1 Пепе Соаре (77-авт.), 2:1 Бакари Сако (88)
22.08.15
17:00 ч.
Уест Хям - Борнемут 3:4
0:2 Калъм Уилсън (11, 24), 1:2 Марк Нобъл (48), 2:2 Шейху Кояте (53), 2:3 Марк Пуг (66), 2:4 Калъм Уилсън (79), 3:4 Мадибо Майга (82)
22.08.15
17:00 ч.
Норич - Сток Сити 1:1
0:1 Маме Диуф (11), 1:1 Ръсел Мартин (28)
22.08.15
17:00 ч.
Съндърланд - Суонзи 1:1
0:1 Батефимби Гомис (45), 1:1 Джърмейн Дефоу (62)
Евертън - Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 162 мача, 60 победи за Евертън, 41 равенства, 61 победи за Манчестър Сити