Кристъл Палас увеличи сериозно възможността за изпадане на КПР, след като спечели с 3:1 домакинството си в лондонското дерби, което беше част от 29 кръг на Висшата лига. За гостите това беше осма загуба в последните девет мача.

КПР записа първо поражение като гост на „орлите“ в мач от английския елит, след като до момента имаше една победа и четири равенства. Кристъл Палас пък записа първия си домакински успех за първенство от 10 януари насам.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута, когато Уилфред Заха засече ниско центриране на Яник Боласие. При попадението Заха се удари в страничната греда и трябваше да получи медицинска помощ.

Кристъл Палас подпечата победата си още преди почивката. В 40-ата минута Джеймс Макартър удвои след това асистенция на Боласие, а две минути по-късно и Джоел Уорд се разписа.

Мат Филипс върна едно попадение за гостите в 83-ата минута, когато беше точен с удар от 35 метра. КПР обаче нямаше време да стигне до нещо повече в мача.

С този успех Кристъл Палас се отдалечи на 11 точки от зоната на изпадащите и вече заема 12-о място с 33 точки. КПР е под чертата – 18-и с 22 точки, на три от Астън Вила, който е точно над зоната на изпадащите.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 29 КРЪГ
14.03.15
14:45 ч.
Кристъл Палас - КПР 3:1
1:0 Уилфред Заха (21), 2:0 Джеймс Макартър (40), 3:0 Джоел Уорд (42), 3:1 Мат Филипс (83)
Съндерланд - Астън Вила
Баланс: 179 мача, 54 победи за Съндерланд, 46 равенства, 79 победи за Астън Вила
14.03.15
17:00 ч.
Уест Бромич - Сток Сити
Баланс: 132 мача, 42 победи за Уест Бромич, 34 равенства, 56 победи за Сток Сити
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (ДИЕМА)
Баланс: 181 мача, 84 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 48 победи за Тотнъм