Мексиканският Крус Асул не успя да победи у дома парагвайския Либертат, с който завършиха 1:1 в първи мач помежду им осминафиналите на най-престижния клубен турнир в Южна Америка - Копа Либертадорес.

В 27-ата минута Хавиер Ороско изведе домакините напред в резултата, а след почивката Пабло Веласкес изравни за Либертад в 70-ата минута. Вратарят на Крус Асул Хесус Корона бе заменен в 10-ата минута, след като се контузи при борба за висока топка с Веласкес.

В друга среща от осминафиналите на Копа Либертадорес аржентинския Велес Сарсфийлд победи като гост колумбийския Атлетико Насионал с 1:0. Единственото и победно попадение за гостите бе дело на Иван Бела в 8-ата минута.

Реваншите на тези две срещи са следващия вторник, а останалите първи мачове от осминафиналите в турнира ще се играят днес и в четвъртък.