Крузейро излезе начело в първенството на Бразилия, след като в среща от 29-ия кръг се наложи с 1:0 над досегашния водач в класирането Флуминензе. След края на световното първенство Крузейро заемаше 11 място, но сега, 9 кръга преди края, води с 54 точки, пред Флуминензе с 52 и Коринтианс с 49, който има и мач по-малко. Крузейро стигна до победното попадение в 15-ата минута чрез Велингтон Паулиста, завърнал се след лечение на травма бедрото. Той засече подаване от дясното крило на аржентинския полузащитник Валтер Монтильо. Флуминензе, който няма победа в последните три мача, загуби звездата си Деко. Португалецът напусна през първото полувреме заради травма в бедрото.

В друга среща от кръга Коринтианс загуби у дома с 3:4 от предпоследния в класирането Атлетико Гоянензе, а веднага след мача старши треньорът Адилсон Батища подаде оставка под натиск на ръководството и феновете./БЛИЦ

Интернасионал - Атлетико Минейро 1:0

Класиране: 1.Крузейро 54 точки, 2.Флуминензе 52, 3.Коринтианс 49, 4.Интернасионал 47, 5.Сантос 45, 6.Ботафого 44 и др.