Крузейро завърши 0:0 като гост на 11-ия Коринтианс в мач от 23-ия кръг бразилското първенство и запази лидерската си позиция във временното класиране. Възпитаниците на Марсело Оливейра събраха 50 точки и имат аванс от 8 точки на върха в класирането пред втория Ботафого, който записа второ поредно поражение, след като отстъпи у дома пред СК Баия с 1:2. Едилсон (31) откри резултата за домакините след пряк свободен удар, но Фернандао (81) изравни, а Обина (85) донесе успеха на Баия, който е 10-и с 31 точки.

Атлетико ПР победи Понте Прета с 1:0 и заема третата позиция с 41 точки. Пабло Байер (11) донесе втория пореден успех в шампионата на Атлетико. Понте Прета е на предпоследното 19-о място с 19 точки.

Гремио продължи на три мача серията си без победа, след като завърши 0:0 с Витория и се смъкна на четвърта позиция с 39 точки, докато съперникът е девети с 31 пункта.

Интернасионал изненадващо отстъпи като домакин на Португеса с 0:1. Вандерсон (86) реализира единственото попадение в мача. Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в 49-ата минута Индио получи червен картон. Така Интерснасионал е пети с 34 точки, докато Португеса е на 14-а позиция с 28 пункта.

С гол в края на Родриго (90) Гояс се наложи над гостуващия Сао Пауло с 1:0 и се изкачи на шесто място с 39 точки. Сао Пауло е 15-и с 27 пункта.

Роналдиньо пък записа гол и асистенция при победата на Атлетико Минейро над Васко да Гама с 2:1. Фернандиньо (3) откри за домакините след пас на Роналдиньо (19), които удвои преднината на Атлетико след пряк свободен удар. Бившият халф на Локо (Пд) Даксон (72) бе точен за Васко да Гама. Така Атлетико Минейро е на осмо място с 31 точки, а Васко да Гама е на 18-а позиция с 24 пункта.

Седмият в класирането Сантос спечели с 2:1 срещу Крисиума и вече има 32 точки, докато съперникът е 17-и с 24 пункта.

Наутико и Фламенго завършиха 0:0. Така Наутико остана последен с 10 точки, а Фламенго е 16-и с 27 пункта