Крузейро защити шампионската си титла на Бразилия. Това стана факт два кръга преди края на шампионата в местната елитна дивизия.

В среща от 36 кръг тимът от Бело Оризонте се наложи с 2:1 над Гояс и така запази аванса си от 7 точки пред Сао Пауло, който спечели с 1:0 гостуването си на Сантос.

Евертон Рибейро вкара победния гол за Крузейро в 63-ата минута, след като преди това Самуел от Гояс беше заличил аванса на домакините, даден от Рикардо Гуларт.

Тимът на Марсело Оливейра е първи в класирането със 76 точки. Сао Пауло е втори с 69, а Коринтианс е трети с 66. Само три точки по-назад е Интернасионал.

Това е четвърта шампионска титла на Бразилия в историята на Крузейро, който финишира на първо място в страната и през 1966, 2003 и 2013 г.