Ливърпул и Арсенал направиха равенство 2:2 в дербито на 17 кръг на английската Висша лига. Домакините поведоха след гол на Коутиньо (44), гостите осъществиха пълен обрат след попадения на Дебюши (45+2) и Жиру (64), за да се стигне до равенството, фиксирано от Мартин Шкъртел в седмата минута на добавеното време. Домакините доиграха последните минути с човек по-малко заради втори жълт и съответно червен картон на влезлия като резерва Фабио Борини.

След равенството Арсенал е на шесто място с 27 точки, Ливърпул продължава да е десети с 22 точки.

Още в третата минута пред домакините от Ливърпул се откри отлична възможност. Филипе Коутиньо проби през центъра на отбраната, а на дъгата на наказателното поле Пер Мертезакер нямаше какво да направи освен да го фаулира. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби капитанът Стивън Джерард, който стреля на сантиметри от гредата. Най-чистата ситуация пред една от двете врати през първото полувреме дойде в 34-ата минута и тя отново бе в полза на Ливърпул. Лазар Маркович бе изведен абсолютно сам срещу вратаря на Арсенал, но ударът му по земя от няколко метра бе отразен от Войчех Шчесни. В 45-ата минута Жиру сбърка подаване близо до наказателното поле, Хендерсън взе топката и намери Коутиньо около дъгата. Халфът направи една-две крачки навътре в наказателното поле, стреля, топката се отби в десния страничен стълб и се озова във вратата. Само две минути след това Арсенал изравни резултата. След центриране от фаул отдясно защитата на Ливърпул не успя да изчисти топката. Фламини надскочи Лейва и подаде с глава към Дебюши, който също с глава прати топката във вратата за 1:1.

В 50-ата минута играта бе прекъсната за няколко минути, за да се окаже лекарска помощ на Мартин Шкъртел, който пострада при единоборство с Оливие Жиру. При падането на двамата, французинът настъпи неволно Шкъртел по главата, причинявайки му рана. В 63-ата минута Джерард направи пропуск, след като получи центриране от Стърлинг отляво. Капитанът стреля с плонж с глава, но над вратата. Секунди след пропуска на Джерард Арсенал излезе напред в резултата. След добра контраатака минала по левия фланг и последвало двойно подаване Жиру получи топката и с добър удар я прокара между краката на Брад Джоунс за 2:1. В 75-ата минута Лукас Лейва бе близо до това да изравни, но след фалцов удар топката мина много близо до десния страничен стълб.

Във втората минута на добавеното време, което бе цели 9 минути, Фабио Борини бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. Ливърпул опита хаотичен натиск в добавеното време. Джерард стреля отдалеч, но Шчесни отрази. В 97-ата минута Мартин Шкъртел хвърли в екстаз публиката на Ливърпул с изравнителен гол за 2:2. След центриране от корнер защитникът, който изигра мач №250 за Ливърпул, с превързана глава забоде топката във вратата на Арсенал. Буквално в последните секунди гостите организираха мълниеносна контраатака, но вратарят и после Шкъртел отразиха опасността.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 2:2
1:0 Фелипе Коутиньо (45), Матийо Дебюши (45+2), 1:2 Оливие Жиру (64), 2:2 Мартин Шкъртел (90+7)

Ливърпул:
Брад Джоунс, Коло Туре (81 smqna.jpg Рики Ламбърт), Мартин Шкъртел, Мамаду Сако, Лукас Лейва, Стивън Джерард, Джордан Хендерсън, Лазар Маркович (74 smqna.jpg Фабио Борини jalt.jpg 4erven.jpg), Адам Лалана, Фелипе Коутиньо, Рахим Стърлинг
Резерви: Миньоле, Енрике, Морено, Манкийо, Джан, Борини, Ламбърт
Мениджър: Брендън Роджърс

арсенал_1.jpgАрсенал: Войчех Шчесни, Матийо Дебюши jalt.jpg , Пер Мертезакер, Калъм Чембърс, Киърън Гибс, Матийо Фламини jalt.jpg , Алекс Окслейд-Чембърлейн (90 smqna.jpg Джоел Кембъл), Санти Касорла jalt.jpg , Алексис Санчес (90+4 smqna.jpg Начо Монреал), Оливие Жиру (82 smqna.jpg Кокелин), Дани Уелбек
Резерви: Мартинес, Монреал, Коклен, Мейтланд-Нийлс, Кембъл, Уолкът, Подолски
Мениджър: Арсен Венгер

Съдия: Майк Оливър
Стадион: "Анфийлд"
Жълти картони: Фабио Борини (Ливърпул); Матийо Фламини, Матийо Дебюши, Санти Касорла (Арсенал)
Червен картон: Фабио Борини (90+2-Ливърпул)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
20.12.14
14:45 ч.
Манчестър Сити – Кристъл Палас 3:0
1:0 Давид Силва (49), 2:0 Давид Силва (61), 3:0 Яя Туре (81)
20.12.14
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Кристиан Бентеке (18), 1:1 Фалкао (53)
КПР – Уест Бромич 3:2
0:1 Джулиън Лескът (10), 0:2 Силвестре Варела (20), 1:2 Чарли Остин (24), 2:2 Чарли Остин (48), 3:2 Чарли Остин (86)