Гърция победи у дома Босна и Херцеговина с 2:1 в мач от квалификационна група J и отдалечи съперника от мечтата му за класиране на Евро 2020. Вангелис Павлидис (30) откри резултата в полза на „елините“, а Амер Гояк (35) изравни за гостите след пас на Колашинац. Босна бе без голямата си звезда Един Джеко, който лекува травма. В самия край две минути преди края на редовните 90 се стигна до автогол на Аднан Ковачевич, който донесе победата за гърците, които нямат шансове за класиране на Европейското и са предпоследни в групата с 8 точки. Босна и Херцеговина е на четвърта позиция с 10 точки и на пет зад втория Финландия, спечелил по-рано убедително с 3:0 срещу третия Армения, който също има 10 пункта.

По същото време резервите на Италия размазаха като гости аутсайдера Лихтенщайн с 5:0. „Скуадра адзура“ си осигури класирането за Евро 2020 още в миналия кръг, а сега попиля съперника си с голове на Федерико Бернардески (2), Андреа Белоти (70, 90+2), Алесио Романьоли (77) и Стефан Ел Шаарави (82), който се отчете и с асистенция. Така италианците събраха 24 точки след 8 победи от 8 мача, а Лихтенщайн е на дъното с 2 точки.