Милан се класира трудно за 1/4-финалите на Копа Италия, след като спечели с 2:1 домакинството си на Сасуоло.

В герой за домакините се превърна халфът Найджъл де Йонг. Холандецът вкара решителното попадение в 86-ата минута, необходимо за класиране за следващата фаза на надпреварата.

Преди това "Сан Сиро" видя гола на Джампаоло Пацини в 38-ата минута за 1:0. Малко след час игра обаче Сапата събори Паволети и главният съдия посочи бялата точка. От нея Сансоне не сбърка за 1:1.

За да дойде моментът на Де Йонг, който вкара за крайното 2:1. Съперник на Милан в следващата фаза ще бъде победителят между Торино и Лацио. Този двубой е в сряда вечер от 22 часа.

МИЛАН - САСУОЛО 2:1
1:0 Пацини (38), 1:1 Сансоне (64-д), 2:1 Де Йонг (86)

МИЛАН: Абиати, Абате, Алекс, Сапата, Де Шильо (46 - Бонера), Де Йонг, Поли, Бонавентура, Ел Шаарауи, Черчи (82 - Монтоливо), Пацини

САСУОЛО: Консили, Връшалко, Канаваро, Лонги, Антеи, Биондини, Мисироли, Чибса (87 - Берарди), Паволети (85 - Дзадза), Флокари, Сансоне (87 - Флоро Флорес)